Mieszkanie dla studenta – wynająć czy kupić?

wnętrze małego mieszkania

Wyjazd na studia dla młodej osoby to niesamowite przeżycie oraz początek nowego, dorosłego życia. Rodzice studenta zawsze zastanawiają się, gdzie ich dziecko będzie mieszkało. Czy wynająć mieszkanie, czy może kupić?

Czy warto kupić mieszkanie?

Wyjazd do innego miasta zawsze rodzi pytanie, gdzie zamieszkać. 5 lat studiów to dużo czasu. Czy warto na ten czas wynajmować mieszkanie, czy korzystniej jest kupić?

Mieszkanie, które kupimy studentowi można potraktować jako inwestycję. Po pięciu latach można mieszkanie sprzedać lub rozpocząć wynajem. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że mieszkania z rynku pierwotnego utrzymają swoją cenę lub ją podniosą, co daje realny zarobek.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Kupując mieszkanie trzeba zastanowić się, czy warto zainteresować się rynkiem pierwotnym czy wtórnym. Deweloperzy w Krakowie w ofercie posiadają mieszkania, które są idealne dla studentów. Oferty z rynku pierwotnego w Krakowie gwarantują, że mieszkanie po pięciu latach nadal będzie atrakcyjne. Mieszkania z rynku wtórnego znajdują się w co najmniej kilkuletnich blokach. Takie mieszkania zawsze trudniej sprzedać.

Deweloperzy we Wrocławiu oferują mieszkania, które są położone w bardzo ciekawych dzielnicach. Wrocław, jako miasto turystyczne, jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Jednocześnie posiada bardzo wiele ciekawych uczelni. Kupując mieszkania z rynku pierwotnego po ukończeniu studiów można je sprzedać , bądź wynająć.

Kupując mieszkania z rynku pierwotnego można zainwestować w mieszkanie wykończone pod klucz. Jest to o tyle wygodna sytuacja, że cały ciężar wykończenia mieszkania przerzucany jest na dewelopera. Klient nie musi robić zakupów, pilnować ekip remontowych. Kupujący wchodzi na mieszkanie, które jest gotowe do wprowadzenia.