Moc światła ultrafioletowego, do czego można je wykorzystać?

Lampy UV mogą spełniać bardzo wiele funkcji, które rzeczywiście mogą nam się przydać w codziennym życiu. Jednak musimy pamiętać, że aby tak było to należy odpowiednio dobrać ich moc. Musimy mieć na uwadze, że to właśnie wielkość i moc lampy ultrafioletowej pozwala jej na spełnianie określonych funkcji, których oczekujemy. Należy więc wiedzieć, jakiej potrzebujemy naszym przypadku. 

Lampy ultrafioletowe i zastosowanie

Światło ultrafioletowe pozwala na zdezynfekowanie pomieszczeń, a nawet wody, kiedy zdecydujemy się na kupno lampy o dużej mocy. Te słabsze świetnie sprawdzają się do opalania skóry, jednak musimy mieć na uwadze, że czym mocniejsza lampa, tym więcej szkód dla skóry. Promieniowanie ultrafioletowe zwiększa także produkcję witaminy D w organizmie, więc można uznać jego działanie za te bardzo zbliżone do oddziaływania promieni słonecznych. Wybór takiej lampy więc jest ściśle uzależniony od tego, do czego chcemy wykorzystywać daną lampę i na tej podstawie należy wybrać tę odpowiednią. 

Lampy UV, różne wielkości i rodzaje

Należy mieć na uwadze, że lampy ultrafioletowe nie bez powodu występują w sklepach o różnej mocy, a także wielkościach. Jaka będzie najlepsza dla nas w dużej mierze zależy od tego, do czego chcemy ją wykorzystywać w przyszłości. Jest to bardzo ważne, bo tylko tak będziemy pewni np. dezynfekcji, lub w przypadku opalania skóry doskonałych efektów bez szkody dla zdrowia skóry. Musimy więc dokładnie wiedzieć przed zakupem, czy konkretny model lampy sprawdzi nam się, czy też nie.