Podczas aranżacji wnętrza wielu klientów wybiera produkty nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również bardzo praktyczne. Nie inaczej jest w przypadku stołu, który powinien pasować stylistycznie do wystroju danego wnętrza, ale musi również zapewniać komfort jego użytkowania. W tym przypadku, wielu klientów decyduje się na zakup stołu rozkładanego.
Jak wybrać stół rozkładany?
Jak wspomniano powyżej, stoły rozkładane to ciekawa propozycja na funkcjonalne urządzenie mieszkania. Wielu klientów ma jednak wątpliwości dotyczące tego, jak wybierać stół rozkładany. Otóż, podczas wyboru tego typu produktu należy zwracać szczególną uwagę na ilość dostępnego wolnego miejsca. Co ważne, tego typu produkt może na co dzień cechować się niewielkimi rozmiarami, jednak w razie potrzeby zapewniać dużo dodatkowego miejsca. Takie stoły są bowiem szybko i łatwo rozkładane. Poza tym, stoły powinny być bardzo stabilne. Muszą one cechować się również dużą trwałością. W przypadku produktów dostępnych w sklepie stacjonarnym cechy te można ocenić osobiście, zaś w przypadku zakupów stacjonarnych warto polegać na opiniach innych klientów lub renomie producenta.
Na jakie inne cechy stołu należy zwracać uwagę?
Podczas wyboru stołów należy zwracać uwagę na rodzaj zastosowanych materiałów. Wysokogatunkowe surowce powinny być użyte nie tylko podczas produkcji blatów, ale również zawiasów. Zawiasy powinny być metalowe, podczas gdy powierzchnia blatów może być wykonana z drewna lub tworzywa drewnopodobnego. Rodzaj zastosowanego materiału przekłada się na łatwość czyszczenia stołu oraz jego ciężar. Poza tym, powierzchnia stołu powinna być odporna na zarysowania, zwłaszcza gdy w domu znajdują się małe dzieci lub zwierzęta. Nie bez znaczenia pozostaje również estetyka wykonania stołu, a więc poszczególne jego elementy muszą być starannie spasowane.
Jakie stoły dostępne są w sprzedaży?
W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty, które są zróżnicowane pod względem zastosowanej stylistyki. Powinna ona korespondować z wyposażeniem danego wnętrza. Może to być zatem klasyczny rozkładany stół o czterech prostych nogach i blacie w kształcie kwadratu lub prostokąta. Taki minimalistyczny stół cechuje się dużą neutralnością i pasuje do różnorodnych wnętrz. Mogą to być zatem pomieszczenia utrzymane w bardzo popularnym stylu skandynawskim. W tym przypadku warto wybierać stoły wykonane z drewna, które może pozostać w naturalnym kolorze lub też może być malowane na biało. W przypadku tej stylistyki pożądane są widoczne słoje drewna, które pięknie korespondują z innymi naturalnymi materiałami zastosowanymi podczas dekoracji wnętrz. Do pomieszczeń utrzymanych w stylu industrialnym pasować za to będą stoły rozkładane, które posiadają elementy wykonane z metalu. Mogą to być na przykład nogi stołu, których stylistyka nawiązuje do wyposażenia fabryk przemysłowych. Taki surowy wygląd jest nieco łagodzony poprzez zastosowanie blatu w naturalnym kolorze drewna. Takie stoły są bardzo efektowne i stanowią nie tylko funkcje użytkowe, ale również dekoracyjne.