Naklejki na ścianę dla dzieci i inne drobne elementy wystroju

Naklejki na ścianę dla dzieci

Ogólny wystrój dziecięcego pokoju jest niezwykle ważny. To właśnie dzięki niemu maluch czuje się bezpieczny i uważa pokój za swój azyl. Bardzo ważne w wystroju pokoju dla dziecka są drobne szczegóły, które potrafią całkowicie odmienić ogólny wygląd pomieszczenia.

Naklejki na ścianę dla dzieci

Naklejki na ścianę dla dzieciNajprostszy i najtańszy sposób na odmianę dziecięcego pokoju. W sklepach z artykułami dla domu takimi jak Trilli można dostać tematyczne naklejki, przeznaczone dla dziewczynek i chłopców, przedstawiające różnorodne wzory. Tego typu naklejki można następnie nakleić na ścianę lub meble, co całkowicie odmieni wygląd dziecięcego pokoju. Warto pamiętać o tym, że przyklejając naklejkę dla dzieci na ścianę lub mebel powierzchnia powinna być gładka i wolna od zabrudzeń, co zapobiegnie przedwczesnemu odklejeniu się ozdoby.

Naklejki świecące w ciemności

Dość popularne ozdoby pokoju dziecięcego, które podobnie jak klasyczne naklejki mogą być przyklejane do ścian lub sufitu. Często przedstawiają gwiazdy i inne wzory tematycznie nawiązujące do kosmosu. Ich charakterystyczną cechą jest to, że wcześniej naświetlone świecą w ciemności, co daje bardzo przyjemny dla oka efekt. Tego typu naklejki dodatkowo pomagają dziecku pokonać strach przed ciemnością, a więc oprócz estetyki mają również wpływ dydaktyczny. Warto jednak wybierać naklejki nieco wyższe jakości, jako że te tanie często mogą odklejać się od powierzchni, nawet jeśli została ona oczyszczona.