Niezawodny sposób na szybkie znalezienie nowego osiedla od dewelopera

Poszukiwania nowego mieszkania z rynku pierwotnego mogą być naprawdę bardzo frustrujące. Najczęściej bowiem okazuje się, że w ciekawych lokalizacjach mieszkania rozchodzą się dosłownie jak świeże bułeczki i już dawno nie ma wolnych lokali. Zainteresowanie czekają cierpliwie na zakończenie inwestycji i wprowadzają się lub po prostu od sprzedają mieszkanie z zyskiem. Jak zatem wygrać w tym wyścigu o nowe lokum? Poniżej kilka podpowiedzi.

Jak znaleźć atrakcyjne mieszkanie na nowym osiedlu od dewelopera
W niektórych częściach dużych miast mieszkania sprzedają się praktycznie od ręki, dosłownie w kilka dni lub tygodni po ogłoszeniu rozpoczęcia inwestycji. Tak jak wspomniano już powyżej, bardzo duże znaczenie ma lokalizacja osiedla oraz sposób jego rozplanowania. Jeżeli w okolicy znajdują się szkoły czy przedszkola, a dojazd do centrum miasta jest dogodny, lokale cieszą się ogromnym wzięciem. Dlatego kto chciałby zamieszkać w takim miejscu, powinien po prostu skontaktować się z deweloperem i dowiedzieć na temat nowych planowanych inwestycji. Jest to sposób niezawodny bo zawsze coś jest w planach. Oczywiście trzeba będzie wtedy uzbroić się w cierpliwość i poczekać czasami nawet około 2 lata, ale przecież warto. Wymiana mieszkania na nowe to raczej długoterminowy cel, szczególnie jeżeli chce się mieszkać w nowym budownictwie z rynku pierwotnego.

Nowe mieszkania na sprzedaż

Najczęściej już po kilku miesiącach od zakończenia inwestycji, na osiedlach pojawiają się lokale do sprzedania. Można zatem dosłownie polować na tego typu ogłoszenia. To nieruchomości bardzo często są zupełnie niezamieszkane i po prostu były formą inwestycji. Zwykle kosztują więcej niż gdyby kupowało się je bezpośrednio od dewelopera. Takie rozwiązanie może zatem nie każdemu przypadnie do gustu, ale na pewno jest sensowne wtedy, gdy chce się zamieszkać w określonej lokalizacji. Jak znaleźć takie nieruchomości? Informacje o chęci sprzedania mieszkania bardzo często są po prostu wywieszone w oknach, wystarczy zatem wybrać się na osiedle i po prostu rozejrzeć po okolicy.