Nowe podejście do płytek

cegiełki ścienne zawsze modne

cegiełki ścienne zawsze modne

Style aranżacji wnętrz zmieniają się w niezwykle dynamiczny sposób. Co i rusz pojawiają się nowe pomysły, które przeistaczają używane dotychczas rozwiązania w przestarzałe i konieczne do wymiany. Czasem jednak historia zatacza koło i to co wiele lat temu było już użytkowane, wraca ponownie w całkowicie innym kontekście i z innym przeznaczeniem. Typowym tego przykładem jest stale wzrastające zainteresowanie płytkami cegiełkami.

Czym są płytki cegiełki?

Są to podłużne kafelki o kształcie prostokąta, które charakteryzują się szczególnym wyglądem, przypominającym płytki wykorzystywane w warunkach przemysłowych i użytkowych oraz bardzo niewielkimi rozmiarami, których standardowy wymiar wynosi około 200×100 mm.

Dawniej tego typu płytki spotkać można było w kolorach ciemnych, które znakomicie spisywały się w środowisku w którym je stosowano, czyli pełnym brudu i pyłów. Dzisiaj ze względu na zastosowanie w łazienkach i kuchniach najczęściej spotykanym kolorem płytki cegiełki ściennej jest kolor biały.

Cegiełka w domu

Płytkę cegiełkę można układać na ścianie na kilka różnych sposób: klasycznie jak cegłę, w jodełkę lub siatkę. Zależnie od zapotrzebowania inwestora płytki mogą mieć jednakową barwę i fakturę oraz oczywiście mogą być wielokolorowe.

Niezależnie od sposobu i modelu płytki, uzyskany efekt będzie z pewnością bardziej niż satysfakcjonujący. Wyróżniać go będzie przede wszystkim niezwykły urok, kojarzący się bezpośrednio z miejskim charakterem.
Jednak taki nowoczesny styl nie jest jedynym w którym taka płytka będzie dobrze wyglądała. Zakres zastosowań jest niezwykle szeroki. Płytki cegiełki świetnie wpiszą się zarówno w styl nowoczesny, jak również w typowo retro, rustykalny, czy też skandynawski. Ich uniwersalność jest jednym z tych parametrów, dzięki którym cieszą się one tak dużą popularnością.