Nowe trendy w aranżacji mieszkań

Wykończenie mieszkania tak, aby było modne, a do tego funkcjonalne jest nie lada wyzwaniem. Dużo osób czerpie inspiracje z gotowych mieszkań swoich znajomych czy też magazynów o tematyce urządzania wnętrz, a nawet z pokazowych mieszkań czy pomieszczeń zorganizowanych w sklepach z meblami. Ale jak to wszystko pogodzić z własnym stylem i swoim mieszkaniem?

Funkcjonalne, ale ładne mieszkanie

Funkcjonalność zwykle kojarzy się z prostym wnętrzem, które ma po prostu być praktyczne. Jednak wcale nie musi tak być. Obecnie jest bardzo dużo mebli, które choć praktyczne są też designerskie. Przykładowo donice podświetlane uchodzą za dodatek, który jest nie tylko praktyczny, w końcu to donica, w której można posadzić kwiaty, ale też za ekskluzywny dodatek, ponieważ podświetlenie w donicy nie jest czymś powszechnym.

Jak zaaranżować niezwykłą donicę?

Zwykle donice stawia się na parapecie lub zawiesza pod sufitem czy na ścianach. Ale co zrobić z donicą podświetlaną? Stawiając i zapalając ją na oknie możemy ściągnąć niepotrzebną uwagę. Dlatego warto postawić ją na niskich meblach na przykład na stoliku zamiast lampki stojącej, czy też na meblach jak niski regał, komoda, szafka w przedpokoju. Wtedy taka donica nie tylko będzie miała funkcje praktyczną do przechowania kwiatów, ale też jako dodatkowe oświetlenie w pomieszczeniu, a choćby w przedpokoju zawsze się taka dodatkowa „lampka” bardzo przyda.