Nowoczesne misy WC i ich rodzaje

Miska ustępowa stanowi obowiązkowy element wyposażenia każdej łazienki. W sprzedaży znaleźć można wiele modeli różniących się między sobą ceną, wyglądem zewnętrznym i sposobem montażu. Przed udaniem się do sklepu warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, aby kupić produkt solidny, funkcjonalny i estetyczny.

Kształt mis WC i rodzaj materiału użytego do ich wytworzenia

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru misy WC jest zazwyczaj jej wygląd zewnętrzny. Jeśli chodzi o kształt, najchętniej wybierane przez klientów są produkty owalne. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się także modele okrągłe lub prostokątne. Podczas oglądania konkretnych produktów, warto zajrzeć do ich wnętrza. Odpowiednio wyprofilowany kształt umożliwia efektywne spłukiwanie nieczystości.

Tradycyjna misa WC wyposażona jest w specjalny kołnierz, który zapobiega chlapaniu wody podczas spłukiwania. W sprzedaży dostępne są również nowoczesne konstrukcje bezkołnierzowe. Istotny wpływ na wygląd misy ma rodzaj materiału użytego do produkcji.

Najbardziej powszechne są produkty ceramiczne. Droższą alternatywą są ustępy porcelanowe. Mniej popularne, są modele wykonane ze stali nierdzewnej lub naturalnego kamienia.

Kolor i sposób montażu misy WC

Urządzenia sanitarne montowane w łazienkach utrzymane są zazwyczaj w kolorze białym, który kojarzy się z higieną i czystością. Osoby bardziej ekstrawaganckie mogą zdecydować się na zakup sanitariatów w odważniejszych barwach. Alternatywą dla bieli może być kolor czarny, szary, beżowy, niebieski, zielony, bądź czerwony. Wybierając urządzenia sanitarne do łazienki, warto wybierać produkty pochodzące od jednego producenta.

W przeciwnym wypadku mogą pojawić się różnice w odcieniach, co może pogorszyć estetykę wnętrza. Jeszcze kilkanaście lat temu w łazienkach montowano głównie ustępy stojące na podłodze. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się misy WC wiszące. Mocowane do stalowej konstrukcji schowanej w ścianie wyglądają efektownie i znacząco ułatwiają czyszczenie podłogi pod sanitariatem.