O czym pamiętać kupując mieszkanie deweloperskie?

umeblowane mieszkanie

Kupowanie mieszkania jest niezwykle trudnym zadaniem. Nie tylko duże wyzwanie stanowi finansowanie takiej inwestycji, lecz przede wszystkim aspekt jej wyboru i oczywiście odbioru. Na co zatem trzeba zwracać uwagę, gdy przegląda się np. mieszkania deweloperskie we wrocławskim śródmieściu lub inne mieszkania w centrum w pozostałych miastach?

Podstawowe kwestie związane z mieszkaniem

Podczas wybierania mieszkania zdecydowanie najważniejszą sprawą według inwestorów jest to, aby posiadało ono odpowiedni metraż. Jest on oczywiście ważny, lecz nie najważniejszy. Znacznie ważniejszymi aspektami od metrażu jest to, jaki układ pomieszczeń będzie dane mieszkanie posiadało, oraz oczywiście w jakiej okolicy będzie się znajdowało.

Cechy te są o wiele ważniejsze, ponieważ nietrudno jest o zły układ mieszkania, w wyniku którego teoretycznie duża ilość metrów na papierze zamienia się w dosyć małe mieszkanko. To samo dotyczy okolicy, w której dane mieszkanie będzie się mieściło. Żadną przyjemnością i wygodą będzie mieszkanie, które znajdować się będzie w słabo skomunikowanej części miasta lub takiej, która będzie cechowała się dużą przestępczością.

Kwestia odbioru mieszkania

Nie mniej ważny od etapu kupowania mieszkania, jest jego odbiór. Kupowanie mieszkania deweloperskiego niesie tę zaletę, że w momencie jego odbioru możliwe jest zgłoszenie inwestorowi licznych niedoróbek, które będzie on musiał poprawić. Zrobi to jednak jedynie wtedy, gdy takowe zostaną zauważone podczas odbioru i wpisane w protokół. Z tego powodu potraktowanie obioru po macoszemu lub świadome zignorowanie nawet z pozoru niewielkich niedoróbek będzie stanowiło ogromny błąd, który później może oznaczać bardzo poważne koszta samodzielnego prowadzenia remontu.