O czym trzeba pamiętać wybierając komodę do salonu?

Salon to pokój, w którym spędzamy najwięcej czasu. Warto zadbać, by był elegancki i reprezentacyjny. Komody to meble, które nie tylko są funkcjonalne, ale również wyjątkowo gustowne. Jak wybrać komody do salonu?

Klasyczne rozwiązanie

Wybierając komody do salonu warto skoncentrować się na rozwiązaniach, które będą wyglądały atrakcyjnie przez długi czas. Tanie komody w kolorze białym świetnie wpiszą się w modny styl skandynawski, który już od dłuższego czasu sprawdza się w naszych mieszkaniach.

Komody w białym kolorze będą elegancko wyglądały w niewielkich pokojach dziennych. Jasny kolor pomoże rozświetlić pokój, który będzie wydawał się duży i przestronny.

Komoda w kolorze drewna idealnie wpisze się w salon klasyczny czy rustykalny. Warto pamiętać, ze ciemne drewno będzie optycznie zmniejszało pomieszczenie. Jest to kolor, który jest wyjątkowo elegancki, ale sprawdza się wyłącznie w dużych, przestronnych salonach.

Jak wykorzystać komodę?

Tania komoda do salonu to mebel, który służy przede wszystkim do przechowywania. Warto umieścić w szafkach dodatkowe komplety pościeli, czy koce. Komody z szufladami są idealne, by trzymać w nich obrusy, dodatkowy komplet sztucy czy ważne dokumenty.

Komoda jest meblem, który wpływa bardzo korzystnie na wygląd salonu. Warto na szafce postawić ciekawe lampy, dekoracyjne bibeloty czy kwiaty, które ożywią każde pomieszczenie. Nad komodą można umieścić galerię rodzinnych zdjęć, ciekawy obraz czy grafikę. Dzięki temu salon stanie się pokojem bardzo eleganckim i jedynym w swoim rodzaju.

Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie komody jako mebla, który dzieli salon na strefy. Stawiając komodę za plecami sofy uzyskamy przestrzeń jadalną oraz wypoczynkową. Tak zaaranżowany pokój dzienny będzie dużo ciekawszy niż salon, gdzie meble są rozstawione klasycznie, pod ścianami.