O czym trzeba pamiętać, wybierając leżak ogrodowy?

leżanki ogrodowe

Wybór leżaka ogrodowego nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Należy odpowiednio dobrać styl oraz materiał, z którego ma być wykonany leżak. O czym jeszcze trzeba pamiętać, wybierając wygodne leżanki ogrodowe?

Drewno, metal czy tworzywo sztuczne?
Leżanki ogrodowe mogą być wykonane z różnorodnych materiałów.

Leżak ogrodowy z metalowym stelażem jest lekki i funkcjonalny. Trzeba jednak sprawdzić, czy będzie stabilny. Drewniane leżanki ogrodowe są bardzo komfortowe, ale ciężkie. Warto skusić się na model, który jest na kółkach.

Leżak ogrodowy z technorattanu jest odporny na warunki atmosferyczne. Promienie UV, mróz oraz opady nie są dla niego problemem. Wypełniony poduchami może być wyjątkowo komfortowy. Leżaki ogrodowe z tworzywa sztucznego są lekkie i praktyczne. Trzeba jednak wybierać leżaki, które są solidne. Tani leżak może szybko zostać uszkodzony.

Jak wybrać wygodny leżak?

Leżak ogrodowy to siedzisko, na którym będziemy odpoczywać. Warto zadbać, by był wygodny.

Leżanki ogrodowe powinny mieć możliwość regulacji oparcia. Dzięki temu będzie można wygodnie poczytać książkę lub zdrzemnąć się, gdy obniżymy oparcie.

Kolejnym elementem są podłokietniki, które zapewniają stabilne podparcie dla rąk. Siedząc z rękami wygodnie opartymi, zapewniamy odpoczynek kręgosłupowi, który jest odciążony w części lędźwiowej.

Wybierając leżaki ogrodowe koniecznie trzeba pamiętać, by był podnóżek. Dzięki temu można się swobodnie wyciągnąć i zrelaksować. Ostatnim elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest stabilność leżaka. Niezależnie od materiału, z którego jest on wykonany siedzenie na nim nie może być niebezpieczne.