Ochraniacz do dziecięcego łóżeczka

Bezpieczeństwo oraz zdrowie i życie malucha jest najważniejsze. Dlatego warto pomyśleć o zabezpieczeniu łóżeczka tak aby dziecko nie wkręciło sobie nóżki, albo rączki pomiędzy szczebelki. Czy co gorsze nie włożyło główki, której nie będzie w stanie wyciągać. Idealnie do tego nadaje się ochraniacz do łóżeczka.

Ochraniacz do łóżka – czy na pewno jest potrzebny?

W sytuacji gdy posiadamy „ruchliwe” dziecko, które lubi się ciągle przemieszczać jest to bardzo przydatna rzecz. Dzięki zamontowaniu ochraniacza nie musimy się obawiać, że dziecko zrobi sobie krzywdę i dozna urazu kończyn lub głowy, kiedy zostanie odłożone do łóżeczka. Poza tym doskonale amortyzuje uderzenia, co zdarza się często, gdy dziecko zaczyna pełzać i turlać się oraz uczy się siadać.

Oczywiście z ochraniacza do łóżeczka należy korzystać z rozwagą. Przed odłożeniem dziecka do łóżka należy upewnić się czy ochraniacz jest dobrze umocowany oraz czy nie odstają żadne elementy, które mogłyby stanowić zagrożenie dla malucha.

Wybór ochraniacza

Wiadomo, że głównym wyznacznikiem, którym powinniśmy się kierować przy wyborze, jest bezpieczeństwo malucha. Dlatego nie powinno się stosować ochraniaczy, które zawierają różne ozdobne elementy w postaci koralików, czy innych takich rzeczy, które mogłyby z łatwością się oderwać i w konsekwencji zostać zjedzone przez dziecko. Dobrze przed zakupem również dokonać sprawdzenia składu materiałów tak aby wybrać te, które są przyjazne dla dziecka. Materiały powinny być wykonane z przewiewnych, wysokogatunkowych tkanin, tak aby dziecko miało czym oddychać.