Płytki imitujące beton – hit czy kit?

Mogłoby się wydawać, że betonowe posadzki nie prezentują się zbyt dobrze. Nic bardziej mylnego! Do dyspozycji mamy szereg rozmaitych rozwiązań, a więc wszystko zależy od osobistych upodobań. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się płytki imitujące beton. Charakteryzują się one nieco surowym, a zarazem ciekawym wzornictwem. Oczywiście nie jest to stylistyka, która przypadnie do gustu każdemu.

Płytki betonopodone we wnętrzach industrialnych

Wiele osób decyduje się na zakup płytek imitujących beton ze względu na ich przemysłowy i modernistyczny charakter. To prawdziwy strzał w dziesiątkę do aranżacji industrialnych. Plusem jest fakt, że takie powierzchnie prezentują się wyjątkowo naturalnie, a jednocześnie zapewniają świetne parametry użytkowe. Nie będziemy mieć więc żadnych problemów z codziennym czyszczeniem podłogi. Nie musimy również obawiać się, że wszelkie zanieczyszczenia będą bardziej widoczne. Wręcz przeciwnie, ponieważ płytki betonopodobne które kupisz na Eksperci Łazienek posiadają niejednolitą fakturę.

Chłodna i prosta aranżacja wnętrz

Zaletą płytek betonopodobnych jest to, że dają one wiele możliwości aranżacyjnych. Wnętrze może, ale nie musi być chłodne i minimalistyczne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ocieplić je za pomocą ciekawych dodatków. Wystarczą kolorowe elementy dekoracyjne, która dodadzą unikatowego charakteru. Mamy również większą swobodę, jeśli chodzi o dobór mebli. Świetną opcją są kanapy lub fotele utrzymane w intensywnych barwach. W najgorętszych trendach wnętrzarskich znajdują się takie odcienie, jak np. czerwień, limonka, róż. Oczywiście ostateczna decyzja należy od naszych indywidualnych preferencji.