Półki łazienkowe – jak zadbać o porządek na nich?

szklana półeczka łazienkowa

Półki stojące lub wiszące są bardzo praktycznym elementem wyposażenia każdej łazienki. Ułatwiają utrzymanie porządku w łazience, co jest bardzo przydatną cechą zwłaszcza dla kobiet, które często posiadają dużą ilość kosmetyków. Półki umożliwiają utrzymanie porządku w poszczególnych akcesoriach, jednocześnie wymagając małego nakładu pracy.

Półki łazienkowe – jak je zagospodarować?

szklana półeczka łazienkowaNajlepiej już przy zakupie półek łazienkowych od Banyo, zastanowić się, jak je zagospodarujemy. Na jednej z nich można ustawić kosmetyki do włosów, na drugiej te na kąpieli, na trzeciej akcesoria do makijażu i tak dalej. Jeśli z łazienki korzysta więcej niż jedna osoba, to nie zapewnią już aż tak dużo miejsca do zagospodarowania. Wówczas najlepszym pomysłem będzie podzielenie ich pomiędzy wszystkich lokatorów, którzy będą mogli z nich korzystać wedle swoich upodobań.

Warto pamiętać o tym, aby regularnie je odkurzać i dbać o to, aby kosmetyki stały na nich posegregowane. Dzięki temu gruntowne sprzątanie wystarczy przeprowadzić na nich raz lub dwa razy do roku, a wszystkie akcesoria będą zawsze pod ręką.

Czego unikać?

Ustawiając kosmetyki na metalowych półkach należy pamiętać o tym, aby zawsze były one suche i nie wyciekały z opakowań. Metalowe półki bardzo szybko bowiem rdzewieją, co wygląda nieestetycznie i może mieć wpływ na trwałość produktów. Na metalowych półkach nie powinno się również trzymać gąbek, szczoteczek do zębów i mydła. Oprócz tego bez problemu można stawiać na nich kosmetyki w opakowaniach.

Do przechowywania gąbek i szczoteczek do zębów znacznie lepiej sprawdzą się plastikowe półki, które nie są narażone na rdzewienie. Niestety, tych w sprzedaży dostępnych jest mniej. Szukając plastikowych półek można natknąć się głównie na te stojące, które mogą być mniej praktyczne i utrudniać dostęp do kosmetyków