Praktyczne ławy do salonu

ława do salonu

Ława do salonu jest jednym z mebli, bez którego to pomieszczenie nie może się obejść.

Podobnie jak sofa, fotele, meblościanka czy komoda, ława jest – w przeważającej części swojej konstrukcji – meblem użytkowym, chociaż może być także traktowana jako akcent dekoracyjny, jeżeli projekt, według którego została wykonana zakładał taką możliwość. Głównie chodzi tu o niebanalny kształt, znacznie różniący się od tradycyjnego. 

Materiały do produkcji ław salonowych

Ława do salonu może być produkowana z różnych materiałów – najszerzej wykorzystywane bywa drewno lub płyty drewnopochodne, hartowane szkło o różnych kształtach, metal – głównie stal nierdzewna lub aluminium, tworzywo sztuczne takie jak polipropylen, płyty ABS, MDF, a także coraz częściej stosowane włókno węglowe – niezwykle trwałe i eleganckie.

Ławy do salonu

ława do salonu

Najczęściej możemy spotkać modele ław do salonu o formie prostokąta lub kwadratu, rzadziej koła bądź elipsy. Są to niskie meble, ich podstawa to zazwyczaj niskie nóżki bez możliwości regulowania wysokości. Niektóre modele ław są rozkładane – tym sposobem zwiększa się ich powierzchnię użytkową nieraz dwukrotnie, mają także podnoszony na określoną przez producenta wysokość blat, przekształcając w ten sposób ławę w wygodny i duży stół obiadowy. W formie złożonej nadaje się do serwowania przekąsek, jako stolik kawowy czy powierzchnię eksponującą przedmioty dekoracyjne typu wazon z kwiatami, elegancką misę z owocami czy inne ozdoby.

Ławy do salonu występują w szerokiej gamie kolorystycznej i w wielu wzorach, np.: https://www.edinos.pl/stoliki-lawy, więc nowy sprzęt z łatwością można dopasować do istniejącego już kompletu innych mebli.