Rośliny sztuczne: efektowna i optymalna dekoracja do wnętrz i na zewnątrz

rośliny sztuczne

Sztuczne rośliny mogą być świetną alternatywą dla żywych roślin. Są one również popularne dla osób, które nie są zainteresowane kwiatami samymi w sobie lub dla tych, którzy chcą czegoś bardziej trwałego.

Gdzie sprawdzają się rośliny sztuczne?

Rośliny sztuczne, w tym bukszpan i różne sztuczne kwiaty, to bezproblemowy sposób na utrzymanie bujnej, wiecznie zielonej prezencji w pomieszczeniach i na zewnątrz. Na zewnątrz sztuczne rośliny są idealne do miejsc, które nie są zbytnio nasłonecznione lub trudno dostępnych miejsc, w których trudno jest podlewać żywe rośliny. Sztuczne rośliny w pomieszczeniach nigdy nie wymagają podlewania i wyglądają świetnie w każdym pomieszczeniu w domu – nawet w łazience.

Odporne na wszystko dekoracje zielone

Dzięki setkom odmian sztucznych roślin dostępnych z jedwabiu, PCV i tworzyw sztucznych, te niewymagające w utrzymaniu rośliny wyglądają świetnie w każdym miejscu. Sztuczne krzewy i krzewinki są również odporne na promieniowanie UV, więc doskonale nadają się na werandy i tarasy, gdzie będą wystawione na działanie promieni słonecznych przez cały dzień.

Sztuczne rośliny mają wiele zalet w porównaniu z prawdziwymi. Na przykład, sztuczne rośliny nie wymagają wody, światła słonecznego ani gleby, aby przetrwać. Rośliny sztuczne można również umieszczać w miejscach trudno dostępnych, takich jak wysokie półki. Najpopularniejsze rodzaje sztucznych roślin to rośliny jedwabne i plastikowe. Rośliny plastikowe są zazwyczaj tańsze niż jedwabne i bardziej wytrzymałe.

Jak wybrać sztuczną roślinę?

Wybierając sztuczną roślinę, należy wziąć pod uwagę jej fakturę, kolor i rozmiar, aby upewnić się, że dobrze pasuje do wystroju. Zwróć uwagę na to, gdzie roślina zostanie umieszczona i ile naturalnego światła jest dostępne w tym obszarze, aby rzeczywiście były widoczne. Sztuczne rośliny nie powinny wyglądać sztucznie, ale raczej wtapiać się w przestrzeń.

Sztuczne rośliny wykonane są z plastiku, jedwabiu, nylonu, papieru i innych materiałów. Niektóre z nich noszą różne nazwy, takie jak faux plants, fake plants, silk plants i plastic greenery.