Rozkładana kanapa zastępstwem tradycyjnych łóżek?

kanapa rozkładana sztruksowa

Kanapa jest jednym z kluczowych elementów wyposażenia domu. To zarówno wygodne miejsce do siedzenia, jak i spania, szczególnie, jeśli posiada funkcję rozkładania. Taka kanapa w jednej chwili może zamienić się w obszerne łóżko, a po złożeniu pozwala na sprytne zaoszczędzenie miejsca, tak istotnego w niewielkich pomieszczeniach. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni model.

Jakie jest zastosowanie rozkładanej kanapy?

Wygodna kanapa służy przede wszystkim do odpoczynku. Relaks ułatwiają miękkie poduszki, będące często w komplecie. Aczkolwiek zwykłe sofy nie zawsze zapewniają wystarczająco dużo miejsca. W takich sytuacjach na ratunek przychodzą rozkładane modele. Po złożeniu zajmują niewiele miejsca, pełniąc rolę stylowego mebla, który odpowiednio dobrany, komponuje się z pozostałymi elementami wystroju wnętrza. Z kolei rozłożenie kanapy gwarantuje stworzenie pełnowymiarowego miejsca do spania, którego wygoda dorównuje tradycyjnym łóżkom sypialnianym.

kanapa rozkładana

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rozkładanej kanapy?

Kanapa rozkładana to bez wątpienia rozwiązanie dla tych, których metraż mieszkania nie pozwala na zakup klasycznego łóżka, jak i dla osób przyjmujących często gości. Przed zakupem takiego mebla należy wziąć pod uwagę:

  • Częstość użytkowania kanapy, jak i korzystania z mechanizmu rozkładania,
  • Ilość dostępnego miejsca w mieszkaniu, w celu dostosowania do niego rozmiaru sofy,
  • Ilość osób, które będą korzystały z kanapy, zarówno w wersji złożonej, jak i rozłożonej,
  • Wybór tkaniny mebla. Częste użytkowanie skutkuje wycieraniem się materiału lub jego uszkodzeniami, dlatego lepiej wybrać te, o większej odporności na czynniki eksploatacyjne.