Sposób na piękną podłogę w domu

płytki drewnopodobne idealne są do łazienki

Każdy, kto kiedykolwiek robił remont w swoim domu wie, jak ważnym elementem jego ogólnego wizerunku jest podłoga. Czasami lepiej zainwestować trochę więcej pieniędzy w piękną i trwałą podłogę niż w inne dekoracje, które po jakimś czasie się znudzą. Podłoga to bowiem inwestycja na lata. Jakie są najnowsze trendy w jej wykańczaniu?

Podłogi drewniane

płytka drewnopodobna typu naturalDrewniana podłoga to marzenie wielu osób, które są na etapie budowy swojego domu lub wykańczania go, nie da się jednak ukryć, że to dosyć droga inwestycja. Obecnie najmodniejsze są jasne drewniane podłogi, które wyglądają bardzo naturalnie i pasują do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim czy rustykalnym. Sporo osób decyduję się również na ułożenie parkietu, ponieważ wracają on do łask. Drewniany parkiet prezentuje się pięknie w mieszkaniach urządzonych w starych kamienicach, do których po prostu pasuje jak ulał.

Płytki drewnopodobne jako alternatywa dla drewnianej podłogi

W niektórych przypadkach ułożenie drewnianej podłogi nie wchodzi w rachubę, że względów finansowych lub praktycznych. Wtedy świetną alternatywą będą płytki drewnopodobne. Wyglądają bardzo elegancko i stylowo, wyłożona nimi podłoga jest natomiast znacznie prostsza w pielęgnacji, co stanowi ich niewątpliwy atut. Poza tym są świetnym rozwiązaniem w pomieszczeniu takim jak łazienka czy kuchnia, w których używa się wody bo są na nią odporne.

Podłoga rodem z loftu

Równie spektakularnym sposobem na wykończenie podłogi jest wykonanie jej w stylu, w jakim robi się to w mieszkaniach w starych loftach. Betonowa podłoga wygląda bowiem niezwykle industrialnie i pasuje do wnętrz, w których zastosowano inne elementy takiego stylu. Warto znaleźć firmę, która specjalizuje się w wykonywaniu betonowych podłóg, ponieważ wbrew pozorom nie jest to tylko wykonanie wylewki, ale również odpowiednie jej zabezpieczenie.