Stylowe oświetlenie do domu

oświetlenie taśma LED

Wybór oświetlenia do domu wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. W końcu nie chodzi wyłącznie o to, żeby lampy oświetlały poszczególne pomieszczenia, muszą też stylowo wyglądać, spełniają równocześnie funkcję dekoracyjną. Jakie oświetlenie do domu kupić?

Lampy ogólne

Lampy sufitowe muszą dobrze oświetlać całe pomieszczenie, jeżeli pokój jest dość duży, można zdecydować się na umieszczenie dwóch lamp ogólnych. Oświetlenie musi wpasować się w wystrój wnętrza, choć oczywiście może być bardzo dekoracyjne, ważne, aby miało elementy wspólne z aranżacją pomieszczenia.

Lampy dekoracyjne

Wśród lamp dekoracyjnych na uwagę zasługują na pewno taśmy LEDowe, lampy podłogowe, kinkiety czy lampy biurkowe. Wybór takiego oświetlenia jest bardzo duży, także można dopasować je bez większych problemów do sowich potrzeb. Solidna taśma LEDowa to dobra opcja nad blatem roboczym w kuchni, czy jako ozdoba mebli czy półek ściennych. Lampa stojąca sprawdzi się w salonie, ale również w sypialni czy pokoju dziecięcym. Ważne jest to, żeby oświetlenie miało odpowiednie natężenie, moc i barwę. Jak lama ma sprzyjać relaksowi, należy wybierać żarówki o żółtej, jasnej barwie, które będą najbardziej zbliżone do światła dziennego. W domowym biurze lepiej natomiast sprawdzi się światło chłodniejsze, które będzie sprzyjać koncentracji i skupieniu.

Zakup i rozmieszczenie oświetlenia najlepiej zaplanować jeszcze w trakcie budowy domu czy wykańczania mieszkania.