Sypialnia dziecka – jak ją urządzić?

Sypialnia dziecka to miejsce, w którym będzie odpoczywało, ale także się uczyło. Pokój ten musi być więc podzielony na strefy. W jaki sposób je wyznaczyć i jak je urządzić?

Strefa wypoczynku – co powinno się w niej znaleźć?

Najważniejszym meblem w strefie wypoczynku jest oczywiście łóżko. Wybór odpowiedniego modelu to połowa sukcesu. Przyda się także szafka nocna, na której można ustawić budzik. Łóżko to nie tylko podstawa i materac, ale także odpowiednia pościel. Idealnie sprawdzi się pościel dziecięca 140×200 Pod Pierzyna. Powinna być nie tylko w odpowiednim rozmiarze, ale także z właściwego materiału. Dla dzieci, które często cierpią z powodu alergii, świetnie sprawdzi się lniana pościel. Może ona jednak przysporzyć nieco problemów rodzicom, ponieważ jest trudna do prasowania. Jeśli dziecko nie cierpi z powodu alergii, można wybrać pościel dziecięcą 140×200 z bawełny z domieszką syntetycznego materiału. To połączenie będzie odpowiednie dla skóry, a jednocześnie trwałe.

Strefa nauki – jak ją urządzić?

Strefa nauki to przede wszystkim biurko oraz fotel. Muszą być dopasowane do wysokości dziecka. Dzięki temu nie wystąpi ból pleców w trakcie kilku godzin nauki czy odrabiania pracy domowej. Warto zainwestować również w dobrej jakości lampki. Zimą szybko robi się ciemno, a brak odpowiedniego światła w trakcie czytania powoduje, że wzrok męczy się szybciej.

Urządzenie pokoju dziecka to wyzwanie dla każdego rodzica. Należy bowiem pamiętać o wydzieleniu stref oraz zadbaniu o bezpieczeństwo pociechy.