Systemy oświetlenia szynowego

Szynoprzewody to nie tylko zwykłe listwy, które doprowadzają prąd do danej lampy. W określonym systemie oświetlenia szynowego jest to część instalacji, bez której trudno byłoby złożyć konkretną konstrukcję. Dzisiaj systemy szynowe są ogromnym hitem i cieszą się bardzo dużą popularnością, zdobywają szturmem salony i powodują, że coraz więcej osób skłania się ku zamontowaniu, tego rodzaju oświetlenia, w swoich domach prywatnych.

Na czym to polega?

Lampa na szynoprzewód jest lampą prostą w swoim wyglądzie, prawie minimalistyczną. Jednak cały system szynoprzewodów powoduje, że takich lamp na całej instalacji może wisieć kilka albo nawet kilkanaście. Dzięki temu uzyskuje się na suficie bardzo ciekawą konstrukcję oświetlenia, która sama w sobie jest niezwykle urodziwa a przy tym bardzo funkcyjna. Ponieważ kolejne lampy szynowe mogą oświetlać dane miejsca w pomieszczeniu.

Co jest potrzebne do instalacji szynowej?

Cała instalacja szynowa nie jest zbyt skomplikowana. Tak samo nie potrzeba tam wiele różnego rodzaju akcesoriów, które system ten pomogą zainstalować. Jednak nie może obejść się bez:

  • zasilania,
  • szynoprzewodów,
  • różnego rodzaju łączników,
  • zaślepek,
  • adaptorów,
  • konkretnego mocowania sufitowego.
    Raz założona instalacja lamp szynowych może potem ewoluować i można kolejno rozbudowywać całe systemy takiego oświetlenia.

Jakie są lampy?

Lampy szynowe są przykładem minimalizmu i zarazem innowacyjności. Są to przykłady wzorów lamp bardzo nowoczesnych i zarazem bardzo prostych w swoich wyglądzie. Lampa na szynoprzewód może być sztywną lampą, bezpośrednio zawieszoną na szynoprzewodzie, lub lampą wiszącą na specjalnej linie.
Dodatkowo oferowane są także przez producentów reflektorki, które też idealnie komponują się z resztą lamp.
Szynoprzewody są normalnymi przewodami prądu, zainstalowanymi w specjalnej szynie – sprawdź.