Toaletka – gdzie ją umieścić w nowoczesnym mieszkaniu?

Toaletka nowoczesna jest bardzo praktycznym meblem niewielkich rozmiarów, o którym warto pomyśleć urządzając mieszkanie. To idealne miejsce do przechowywania kosmetyków, zwłaszcza jeśli lubimy śledzić trendy makijażowe i lubimy kolekcjonować nowości kosmetyczne. Nawet w niewielkim mieszkaniu warto spróbować wygospodarować miejsce na taki właśnie mebel, gdyż dodatkowo dodaje on wystrojowi szyku i elegancji.

Toaletka nowoczesna utrzymana w prostej stylistyce

Jeśli chcemy, aby taka toaletka wpisywała się w prosty, nowoczesny i minimalistyczny styl, wybierzmy mebel o takiej właśnie formie. Blat toaletki nie musi być duży, ale ważne, aby zostało na nim umieszczone lustro. Dodatkowo, warto od razu pomyśleć o tym, aby nad toaletką mogła znajdować się chociażby niewielkich rozmiarów lampka. Umożliwi nam to wykonywanie makijażu nawet porą nocną, a także pozwoli przenieść się z wieczorną pielęgnacją z łazienki do tego właśnie miejsca. Taka toaletka może być w kolorze białym, co jest teraz zdecydowanie najpopularniejsze, ale też dobrze będzie się prezentować w ciepłym, naturalnym wybarwieniu jasnego drewna.

W jakim pomieszczeniu taką toaletkę umieścić?

Ze względów praktycznych idealnym miejscem pod taki mebel będzie sypialnia. Dobrym pomysłem jest też umieszczenie toaletki wraz z kosmetykami w pobliżu garderoby – szykując się do wyjścia wszystko będziemy miały w jednym miejscu i obejdzie się bez konieczności biegania po całym domu. Do toaletki koniecznie trzeba się zaopatrzyć w specjalne krzesło lub też pufa, którego będzie można tak wsunąć, aby nie przeszkadzał nam w momencie, kiedy akurat nie będziemy korzystać z toaletki. Taki minimalistyczny mebel może nawet znajdować się w narożniku pokoju – tal naprawdę wszędzie tam, gdzie uda się nam wygospodarować miejsce na taką toaletkę nowoczesną.