Umywalka przemysłowa ze stali nierdzewnej – kiedy warto w nią inwstować?

umywalka przemysłowa ze stali nierdzewnej

Umywalki przemysłowe ze stali nierdzewnej to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród właścicieli lokali gastronomicznych. Pozwalają na zachowanie odpowiedniej higieny w miejscach, gdzie jest to absolutnie konieczne. Podpowiadamy, czym się cechują i jakie są ich zalety.

Dlaczego warto postawić na umywalkę ze stali nierdzewnej?

Każdy właściciel lokalu gastronomicznego jest zobowiązany do przestrzegania zasad i norm dotyczących higieny. Zachowanie czystości jest uzależnione od świadomości pracowników oraz odpowiedniego wyposażenia wnętrz. Z tego powodu umywalka przemysłowa ze stali nierdzewnej (https://gastronet24.pl/12740-umywalki) powinna stanowić jego elementarną część. Niezależnie od tego czy jest to restauracja, pub lub przyczepa gastronomiczna, to tego rodzaju zlew pozwoli zachować czystość. W zależności od potrzeb umywalki wykonane ze stali nierdzewnej mogą być montowane do ściany lub występować w wersji wolnostojącej. Ich gabaryty są dostosowywane do ilości dostępnej przestrzeni.

Cechy solidnych umywalek przemysłowych

umywalka przemysłowa ze stali nierdzewnej

Wysokiej jakości umywalka przemysłowa ze stali nierdzewnej powinna wykazywać następujące cechy:

  • trwałość – umywalka ma być odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne środki do jej pielęgnacji,
  • łatwość czyszczenia – jej codzienne sprzątanie nie powinno sprawiać żadnych problemów,
  • kompletność – powinna zawierać elementy umożliwiające swobodne podłączenie do zimnej i ciepłej wody,
  • bezpieczeństwo – umywalka ze stalki nierdzewnej musi zawierać elementy chroniące wnętrze przed ewentualnym zalaniem,
  • ochrona – jej zaokrąglona konstrukcja ma zapobiegać urazom pracowników.

Warto dodać, że zakup umywalki ze stali nierdzewnej stanowi niedrogi sposób na spełnienie obowiązujących norm higienicznych. Ponadto ze względu na jej wysoką trwałość jest to rozsądna i długoterminowa inwestycja.