Wnętrze w stylu skandynawskim

meble dla dzieci

Styl skandynawski, tak jak i wszystko inne, ma zarówno swoich zwolenników, jak i zaciętych przeciwników. Jest jednak bardzo dużo elementów, które przemawiają za tym, że styl skandynawski jest idealnym rozwiązaniem do nowoczesnych domów. Przede wszystkim sprawia on, że cała przestrzeń wydaje się jaśniejsza i większa, a dodatkowo jest bardzo przytulny i konsekwentny. Oczywiście decydując się na urządzenie domu w stylu skandynawskim, należy wszystkie pomieszczenia zorganizować w ten sam sposób.

Jak urządzić pokój dziecięcy w stylu skandynawskim?

Przede wszystkim na pewno należy wybrać odpowiednie meble do pokoju dziecięcego skandynawskie. W tym celu warto wybrać jakiś mniej znany sklep z meblami dla dzieci, gdzie bez problemu znajdzie się proste wzory i motywy.
W takim pokoju, z całą pewnością większość elementów powinna być wykonana z drewna. Warto zdecydować się więc na drewniane łóżko o prostej ramie, drewniane komody oraz biurko. Jeśli nie znajdzie się tych przedmiotów w wersji białej, warto przemalować je na biel lub szarość.
Dodatkowo ściany oraz wszelkie pozostałe ozdoby, także powinny być zachowane w typowej skandynawskiej kolorystyce. Mowa tutaj o wszelkich odcieniach beżu, kremowego, czy też szarości.
W przypadku takich wnętrz warto postawić na prostotę i harmonię. Doskonałym wyborem będzie też panoramiczne okno.