Zróżnicowane żarówki halogenowe

halogen

Nie da się zaprzeczyć, że żarówki halogenowe to bardzo popularne źródło światła wykorzystywane przez wiele osób. W związku z tym należą one również do popularnego asortymentu sklepów elektrycznych czy hurtowni z żarówkami. Warto jednak przyjrzeć się im bliżej, ponieważ w sprzedaży znajdują się obecnie różne rodzaje żarówek halogenowych.

Żarówki halogenowe – różne rodzaje

Dostępne w sprzedaży żarówki halogenowe różnią się między sobą kształtem, mocą czy rodzajem zastosowanego gwintu. Podstawowy podział dotyczący żarówek halogenowych dotyczy tego, do jakiej instalacji są przygotowane. W sprzedaży znajdziemy takie do napięcia sieciowego 230 V jak i żarówki do obniżonego napięcia 12V. Oczywiście zamienne stosowanie takich żarówek jest niemożliwe.

Rewelacyjne żarówki halogenowe kupisz w Hurtowni Światła. W sprzedaży znajdują się również żarówki halogenowe dostępne w różnych kształtach. I tak możemy mówić o najbardziej rozpoznawalnych reflektorach z wąskim kątem świecenia stosowanych jako światło punktowe jak i o halogenach, które mają klasyczne kształty czy to zwykłej żarówki, czy też liniowy. Dostępne na rynku żarówki zróżnicowane są również pod kątem mocy. Najwięcej znajduje się w sprzedaży żarówek z mocą między 30 a 50W. Słabsze i mocniejsze są dostępne, ale nie są tak popularne. Przy wyborze żarówki halogenowej należy również zwrócić uwagę na to, jaki gwint został w niej zastosowany. Pod tym kątem możemy mówić o sporym zróżnicowaniu, dlatego wato temu zagadnieniu przyjrzeć się osobno przedstawiając dokładnie rodzaje stosowanych gwintów.