Jakie łóżka młodzieżowe można znaleźć w sklepach?

Przychodzi taki moment dla rodziców, że ich pociechy przestają być małymi dziećmi i zmieniają się w nastolatków. Wówczas, chcą by ich pokój również ewoluował na bardziej dorosły i praktyczny. Trzeba postawić na nowe meble, łóżko i dodatki. Gdzie znaleźć taki praktyczny i funkcjonalny asortyment? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Podpowiedź poniżej.

Meble pasujące do stylu i gustu dziecka

Bez względu na to, czy rodzice kupują dziecku szafę, komodę, biurko czy też łóżko młodzieżowe – każdy element w pokoju dziecka powinien być ściśle dobrany, by nie tylko pasował do ogólnej aranżacji tego pomieszczenia, ale też by podobał się młodemu człowiekowi. Nastolatki są bardzo wybredne, dlatego też ważne jest dla nich, by meble były oryginalne, unikatowe, wykonane w odpowiedni sposób. Odpowiedni kolor, wzór, faktura ma również znaczenie, dlatego przed zakupem warto dokładnie skonsultować to wszystko z młodym człowiekiem.

Łóżko dla nastolatków – jaki model jest na topie?

Od kilku lat dużą popularnością cieszy się łóżko dla nastolatków o wymiarach 90×200 lub 120×200, które wyposażone zostało w bardzo wysoki, efektowny i elegancki zagłówek. Taki model najczęściej jednak wybierają dziewczynki, gdyż to im bardziej zależy, by mieć łóżko, które choć odrobinę jest podobne do tego, na czym śpią rodzice. Takie modele oprócz tego, że są bardzo designerskie i modne to jeszcze zostały wykonane z wysokiej klasy materiałów, czyli z płyty meblowej laminowanej lub litego drewna.

Łóżka młodzieżowe rozkładane – idealne dla pragmatycznych chłopców
Młodzi panowie zazwyczaj wybierają łóżka młodzieżowe rozkładane, które są bardzo funkcjonalne i praktyczne. Takie łóżko młodzieżowe po złożeniu nie zajmują wiele miejsca i pozwalają utrzymać w pokoju nastolatka większy porządek i ład. Dodatkowo, niektóre modele zostały wyposażone w pojemniki na pościel, a także w dodatkową powierzchnię do spania. To ważne, gdyż nastolatki uwielbiają się spotykać z przyjaciółmi na „nocowanie”.