Na co należy zwracać uwagę, wybierając systemy do drzwi przesuwnych?

Podczas aranżacji każdego wnętrza należy zwracać uwagę na harmonijne dobieranie poszczególnych elementów. Stosowne we wnętrzach przedmioty powinny być estetyczne i funkcjonalne. Przykładem tego typu rozwiązań mogą być zatem drzwi przesuwne do szafy oraz systemy do drzwi przesuwnych.

Czym należy się kierować, wybierając systemy do drzwi przesuwnych?

System drzwi przesuwnych wraz z odpowiednimi drzwiami to optymalne rozwiązanie w przypadku niewielkich przestrzeni. W małych wnętrzach liczą się bowiem przedmioty, które pozwalają w optymalny sposób zagospodarować wolne miejsce. Podczas wyboru szaf z przesuwanymi drzwiami należy zwracać uwagę przede wszystkim na trwałość i estetykę wykonania poszczególnych elementów.

Drzwi przesuwne do szafy

Drzwi przesuwne do szafy mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. To sprawia, że poszczególne produkty różnią się trwałością, odpornością na nabrudzenia oraz określoną stylistyką i ceną. Drzwi przesuwne do szafy mogą być zatem wykonane z płyty akrylowej, rattanowej lub meblowej. Cena produktu w dużej mierze zależy od zastosowanego rodzaju wypełnienia oraz od wymiarów szafy.

nowoczesne systemy do drzwi przesuwnych

Systemy do drzwi przesuwnych

System drzwi przesuwnych powinien zapewniać cichy i płynny ruch drzwi szafy. Na te właściwości w dużej mierze wpływa rodzaj zastosowanego materiału oraz dokładność wykonania i spasowania konstrukcji. Tańsze systemy do drzwi przesuwnych wykonane są ze stali, droższe – z aluminium. Należy jednak pamiętać o tym, że w tym przypadku wyższa cena z reguły wiąże się z wyższą jakością produktu oraz bardziej komfortowym jego użytkowaniem.