Nowoczesna i pomysłowa aranżacja wnętrz

wnętrza skandynawskie

Aranżacja wnętrza mieszkania to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Co raz więcej osób dba o to, by była ona nie tylko zgodna z obowiązującymi trendami, ale także funkcjonalne i przyjazne środowisku. Dlatego wciąż rosnącą popularnością cieszą się meble skandynawskie, a także na urządzenie całego domu czy mieszkania w tym stylu.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski przywędrował do nas – jak sama nazwa wskazuje – z północy Europy. Cechuje go prostota, zamiłowanie do natury i ekologii oraz chłodnych, jasnych barw, wśród których wyraźnie dominuje biel. Wnętrzach pomieszczeń często ogrzewane są kominkami. Dużą rolę odgrywa oświetlenie – miłośnicy stylu skandynawskiego prost uwielbiają dekorować przestrzeń świecami, lampionami i wyszukanymi żyrandolami.

Meble w stylu skandynawskim

Skandynawskie meble charakteryzuje prostota. Ze względu na silny związek z naturą z reguły wykonane są z naturalnych materiałów, wśród których króluje drewno. Decydując się na zakup mebli skandynawskich można mieć pewność, że szafy czy kredensy będą funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu i niezwykłe trwałe.

Mimimalizm

Styl skandynawski stawia przede wszystkim na minimalizm. We wszystkich pomieszczeniach domu czy mieszkania mebli niewiele, ale za to są pojemne i praktyczne.