Płytki gresowe – doskonały wybór do obłożenia powierzchni łazienkowej

płytki gresowe

Płytki gresowe cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników. Są jedną z najdoskonalszych form obłożenia powierzchni ścian czy podłóg w aranżacjach łazienek. 

Płytki gresowe i ich krótka charakterystyka

Płytki gresowe to produkty doskonałej jakości. Ich cechą charakterystyczną jest również niezwykle atrakcyjny design, przez co wybierane są przez osoby, które uwielbiają wybierać dla swoich wnętrz niezwykle atrakcyjne wykończenie. Co więcej, gres jest niezwykle trwały, odporny na różnego rodzaju odkształcenia czy uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu będzie cieszył swoich użytkowników nienaganną prezencją i kondycją, nawet pomimo intensywnej eksploatacji. Dodatkowo płytki gresowe cechują się wysoką uniwersalnością. Jest to surowiec składający się z mieszanki gliny, kaolinu, szamotu, iłu, skalenia i piasku. 

płytki gresowe

Szeroka gama różnorodnych modeli płytek gresowych

Płytki gresowe, by dopasować się do indywidualnych potrzeb i preferencji wielu użytkowników, produkowane są w niezwykle obszernej gamie wielu, różnorodnych modeli. W związku z tym bez trudu uda nam się dopasować do aranżacji naszych łazienek idealne modele płytek. Przede wszystkim na szczególną uwagę zasługuje kolorystyka i wzornictwo. Do najbardziej popularnych odcieni gresów zaliczyć należy m.in.:

  • biel,
  • beż,
  • czerń,
  • szarość,
  • brąz

oraz wiele innych. To tylko kilka, najbardziej popularnych kolorów, które są jednymi z najczęściej wybieranych. Gama kolorystyczna jest o wiele bardziej obszerna. Wyróżnić można także ciekawe wzornictwo. Możemy wybrać gres imitujący swoim wyglądem marmur czy beton. Możemy postawić na modele z mozaiką kolorystyczną. Ciekawą opcją będą także delikatne zdobienia stworzone z kolorowych pasków, jak również gres imitujący drewno.