Urządzamy mieszkanie – od czego zacząć?

antyrama wisząca na murze

Chociaż może się wydawać, że urządzanie mieszkania to prosta sprawa, nie do końca tak jest, trzeba dołożyć wielu starań, aby wnętrza były wygodne i jednocześnie eleganckie. Najważniejszy w tym wypadku jest dobry pomysł oraz czas na jego realizację.

Kolor ścian, wyposażenie i dodatki

antyrama zdjęcieUrządzanie mieszkania trzeba zacząć od zastanowienia się, w jakim stylu chcemy je zaaranżować. Najlepiej stawiać na proste, wygodne rozwiązania, jeżeli przesadzimy z dodatkami, czy ilością mebli, niestety możemy osiągnąć efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego. Stawiajmy na klasykę, jasne, stonowane barwy oraz naturalne materiały takie jak drewno. Warto wykorzystać w aranżacji również szkło czy kamień, dobrze sprawdzą się też lustra, które sprawią, że pomieszczenia będą wydawać się bardziej przestronne. Doskonale sprawdzą się też kwiaty, które pasuję praktycznie wszędzie. Nie można zapominać też o ścianach, które można ozdobić antyramą, czy ciekawą grafiką, obrazem malowany na płótnie albo plakatem. Można zdecydować się też na zawieszenie kwietników, jeżeli zdecydujemy się na hodowanie roślin. W dzisiejszych czasach możliwości jest nieskończenie wiele, mamy praktycznie nieograniczone pole do popisu.

Antyrama z ulubionym zdjęciem

Jeżeli zależy nam na utrzymaniu wnętrz w nowoczesnym stylu, zdecydujmy się na zastosowanie dwóch lub trzech kolorów, dodatki warto ograniczyć do minimum. Można w zamian zdecydować się na bogatsze ozdabianie ścian, antyrama z ulubionym zdjęciem rodzinnym to dobre rozwiązanie, do wnętrz warto wprowadzać elementy, które będą nam się pozytywnie kojarzyć i wywołają miłe wspomnienia. Choć można szukać inspiracji podczas urządzania mieszkania w sieci, to nie można zapominać, że to nasze upodobania, charakter są najważniejsze – wnętrze powinna być spójne z naszą wizją aranżacyjną i tym, kim jesteśmy.