Kołdry puchowe – inwestycja w zdrowy sen?

Eksperci biją na alarm! Śpimy zbyt krótko, a jakość naszego snu pozostawia wiele do życzenia. Ma to ogromny wpływ nie tylko na codzienne samopoczucie, ale i na funkcjonowanie całego organizmu. Znaczącymi czynnikami, jakie wpływają na komfort wypoczynku, są odpowiednio dobrane łóżko oraz wygodna pościel.

     Jak wybrać odpowiednią kołdrę?

  Oprócz wygodnego materaca istotnym elementem jest również pościel, pod którą śpimy. Powinna zapewniać dobrą izolację cieplną, jak również być miękka i przyjemna w dotyku. Wysokiej jakości kołdra jest dość dużym wydatkiem, niemniej jednak nie warto żałować na nią pieniędzy, gdyż jest to inwestycja w zdrowy sen na długie lata.

  Na rynku mamy obecnie szeroki wybór pościeli, od najtańszych wypełnionych tworzywem syntetycznym po wysokiej jakości kołdry puchowe. Te drugie są cenione za doskonałe właściwości izolacyjne i dobre odprowadzanie wilgoci (dzięki czemu nie pocimy się podczas snu). Kołdry puchowe są również w pełni ekologiczne za sprawą naturalnego wypełnienia (puchu z piór). Warto jednak wspomnieć, że nie będą odpowiednie dla każdego. Alergikom rekomendowana jest raczej pościel wypełniona antyalergiczną kulką silikonową, aniżeli puchem.

     Jak dbać o kołdry puchowe?

  Prawdą jest, że zakup dobrej jakościowo kołdry to inwestycja na lata. Trzeba mieć jednak świadomość, że o kołdrę puchową należy odpowiednio dbać, by cieszyć się jej właściwościami przez długi czas.

Jak więc utrzymać kołdrę w dobrym stanie?

Przede wszystkim:

– jak najczęściej strzepywać, by puch się nie zbijał,
-wietrzyć na świeżym powietrzu (najlepiej podczas wietrznej i suchej aury).

  Raz na 10 lat powinno się czyścić kołdrę puchową, a dokładniej mówiąc jej zawartość. Nie da się jednak zrobić tego samodzielnie w domu. Zawartość wsypy jest bowiem czyszczona, a następnie suszona w specjalistycznej maszynie. Taką usługę wykona dla nas punkt usługowy, specjalizujący się w czyszczeniu pierza. To właśnie tam możemy zregenerować naszą kołdrę.

  Praktycznie każdy z nas może przywołać w pamięci wspomnienie tego, gdy jako dziecko kładzie się spać pod babciną pierzynką. Nie bez powodu kołdry puchowe są tak popularne i cenione od pokoleń. Miękki puch zapewnia spokojny i komfortowy sen, gwarantując tym samym lepsze samopoczucie i zdrowie. Z pewnością warto się przyjrzeć kołdrom puchowym, aranżując przestrzeń do spania.