Ręcznik na plażę nie powinien być bardzo gruby

Ręcznik plażowy to ręcznik o znacznych rozmiarach. Jego zakup nie jest trudny. Ręczniki plażowe można znaleźć w wielu miejscach, wielu sklepach z ręcznikami i nie tylko. Zakup takiego ręcznika powinien być jednak bardzo przemyślany. Zbyt gruby będzie bowiem chłonny, jednocześnie jednak będzie zajmować wiele miejsca w bagażu, co jest niewskazane. Odwiedzając sklep, w celu zakupu ręcznika plażowego, warto pamiętać by stawiać na takie, których gramatura nie jest zbyt duża.

Gramatura – ważna przy wyborze ręcznika

Odwiedzając sklep z ręcznikami, z pewnością zauważymy na ręcznikach informacje o gramaturze. W przypadku ręczników łazienkowych, warto wybierać takie, które mają gramaturę średnią. Takie ręczniki doskonale wchłoną wodę i szybko wyschną. Te grubsze, o jeszcze wyższej gramaturze, oczywiście będą jeszcze lepiej wchłaniać wodę, ich suszenie jednak jest dużo trudniejsze. Ręcznik na plażę to jednak zupełnie inny temat – zobacz teraz. Na plażę idziemy w dni ciepłe, nasłonecznione. Chcemy mieć ręcznik, którym wycieranie się będzie bardzo łatwe, jednak też taki, który długo nie pozostanie mokry, dlatego te o wysokiej gramaturze to zły wybór. Ręcznik o niewielkiej gramaturze, rozłożony na plaży, wyschnie błyskawicznie – nawet wtedy, gdy my będziemy zażywać kąpieli. Zajmie tez mało miejsca w torbie, co oczywiście jest bardzo istotne. Grube ręczniki na plażę schnąć będą wolniej, a w torbie zajmą mnóstwo miejsca.

Ręcznik. Ale z czego?

W sprzedaży są ręczniki z różnych materiałów. Popularne są między innymi ręczniki bambusowe. Od lat jednak najpopularniejsze są ręczniki bawełniane. Świetnie wchłaniające wodę, ładne i trwałe. W przypadku ręcznika, który będziemy używać na plaży, takie cechy to bardzo ważne zalety. Warto więc – pomimo mody na różne ręczniki – stawiać na klasykę czyli bawełniane. To dobry wybór. Co ważne też, takie ręczniki są zauważalnie tańsze od tych wykonanych z innych materiałów.